Ana Sayfaya Dön
Lütfen Bekleyiniz...
Sepetim (0)
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.
Lütfen Bekleyiniz
Toplam Tutar . TL
Ürün Kodu : 262166

ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - VGA/DVI/HDMI

Anakart

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürün Hakkında
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz Anakart Uzman Görüşü
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

SupremeFX, LANGuard, M.2 ve SATA Express ile dayanıklı bileşenlere sahip en hızlı ASUS Gamer serisi ATX anakart


* 4., yeni 4. ve 5. nesil Intel® Core™ i7/ Core™ i5 / Core™ i3, Pentium® ve Celeron® işlemciler için LGA 1150 soketi
* Çift DDR3 3200(O.C.) desteği
* SupremeFX - Sizi oyunun bir parçası haline getiren kusursuz ses performansı
* Intel Gigabit Ethernet, LANGuard & GameFirst II - Daha da hızlı ağ iletişimi
* Sonic Radar ll - Hükmetmek için tarayın ve tespit edin
* M.2 & SATA Express – Daha hızlı oyun performansı için üstün aktarım hızı
* Gamer's Guardian - Gerçek dünyada da koruma sağlar.

Z97-PRO GAMER Ürününe Yakın Bakış

ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Daha da hızlı ağ iletişimi...


Yenilgi ile zaferi birbirlerinden ayıran an, mili saniyeler ile ölçülebilir. Bu yüzden Z97-PRO GAMER size bağlantı önceliği sağlayan ağ teknolojisi ile donatıldı.

Intel Gigabit Ethernet


En yeni Intel Gigabit Ethernet ile daima daha hızlı ve sorunsuz oyun deneyimi yaşarsınız. Intel'in yerel ağı, hem Intel işlemciler ile doğrudan iletişim kurarak hem de olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi sunarak çifte avantaj sağlıyor. Bu, işlemcinin iş yükü önemli ölçüde azalttığından oyununuz için size daha fazla güç kalıyor.

2 kat daha hızlı UDP oyun verisi performansı

ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

ASUS mühendisleri, Intel Gigabit Ethernet'in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip daha küçük (sub-256 bayt) UDP veri paketleri ile ne kadar daha hızlı çalıştığını belirlemek için bağımsız bir ağ değerlendirmesi test aracı olan IxChariot'u kullandılar. Sonuç: X99 oyun verisi paketlerinizi rakip LAN oyun teknolojilerine kıyasla iki kat (2X) daha hızlı aktarır.

LANGuard – RJ45 Yeniden Tasarlandı


Z97-PRO GAMER, LAN portunu yeniden tasarladı. Gelişmiş sinyal eşleme teknolojisi ve yüzeye monte birinci sınıf kapasitörler işlem hacmini iyileştirirken voltaj dalgalanmaları ve elektrostatik korumalı bileşenler (ESD Korumalar) anakartınızı yıldırım düşmelerine ve statik elektriğe karşı korur.

GameFirst II

* cFosSpeed trafik biçimlendirme teknolojisine sahip GameFirst II, gecikme oranını hiçbir özel bilgiye gerek duymadan azaltmanızı sağlayan EZ modu ile gecikmeleri daha da azaltıyor, üstelik sekiz kata (8X) kadar! İnce ayar yapmayı seviyorsanız daha uzman düzeyinde kontroller için Advanced (Gelişmiş) Modu kullanabilirsiniz.

* Yoğun biçimde indirme ve yükleme yaptığınız anlarda bile gecikme süresini büyük oranda azaltabilirsiniz.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Sizi oyunun bir parçası haline getiren kusursuz ses performansı

ASUS Z97-PRO GAMER, sesin tüm ayrıntılarını duymanızı sağlayan 115dB sinyal-gürültü oranı (SNR) ile neredeyse tamamen kayıpsız ses kalitesine erişen entegre SupremeFX teknolojisi sayesinde bağımsız ses kartlarının her zaman daha iyi olduklarını iddia eden miti yıkıyor. Üstelik oyun içindeki seslerin yönlerini kesin biçimde belirleyen ASUS'a özgü Sonic Radar teknolojisi ile oyunda bir adım önde olacaksınız.
-SupremeFX :
ASUS'a özgü bir teknoloji olan SupremeFX tek bir amaç için geliştirildi: kendine özgü bir seviyede ses iletmek için.
Kırmızı koruma hattı :
Kırmızı koruma hattı SupremeFX ses bileşenlerini anakarttan yatay olarak ayırarak parazit oluşumunu etkin biçimde engeller, böylece kusursuz ses kalitesi elde edilmesini sağlar.
-300? kulaklık amplifikatörü :
Z97-PRO GAMER mevcut olan en iyi kulaklıklardan birine sahip; 300? yük direncine kadar çıkabiliyor. Z97-PRO GAMER kapsamlı uyumluluk olanağı sunar ve standart dahili ses donanımından çok daha etkili çıkış sunar. Sizi gerçekten içine alan bir oyun deneyimi için üstün efektler ve surround ses performansı istiyorsanız, aradığınızı Z97-PRO GAMER'da bulacaksınız.
-EMI kalkanı :
Titizlikle geliştirilen koruma kalkanı, gelişmiş ses yongasını elektromanyetik parazitlerden (EMI) izole ederek ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.
-Birinci sınıf ELNA ses kapasitörleri :
Tasarıma daha sıcak ve doğal sesler ile ses deneyimini tamamlamak için eklendiler.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Sonic Radar II


FPS oyunları için özel olarak tasarlanan Sonic Radar II, rakiplerin ve takım arkadaşlarının neler yaptıklarını gösteren gizli bir katman görüntüler. Oyun içinden gelen silah veya adım gibi seslerin kaynağını ve tam olarak ne yönde olduklarını görerek düşmanlarınızın yerlerini daha iyi tespit edin ve oyun içi sesleri arttıran özel Ses Geliştirme ile üstün duyuş gücüne sahip olun. Yepyeni Sonic Radar II'nin kontrol paneli özelleştirilebilen oyun listesi ile yeniden tasarlandı.

Daha hızlı oyun performansı için üstün aktarım hızı

Bilgisayarınızın her bir parçası oyun hızına katkıda bulunur. Dahili M.2 ve SATA Express bağlantısı ile Z97-PRO GAMER veri aktarımını ışık hızına çıkararak size daha hızlı oyun deneyimi sağlar.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

SATA Express ile depolama hızınızı geliştirin


SATA Express, iki PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s'ye varan veri aktarım hızı sunar, böylece yeni nesil süper hızlı SSD'leri kullanmaya hazır olursunuz. Mevcut SSD'ler, SATA 6Gbit/s bağlantıların doluluk noktasına yakın oranda 550MB/s'ye varan bant genişliği tüketirler fakat Z97-PRO GAMER'ın SATA Express arayüzü bu hız engelini aşıp geçer. İki SATA sürücüsüne kadar geriye dönük uyumluluk sunan SATA Express, yeni nesil bağlantı standardıdır. Oyununuzla birlikte geride kalmanızı önler.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

M.2 ile daha hızlı oyun performansı


Z97-PRO GAMER, iki yerel PCI Express 2.0 hattı ile birlikte bir adet M.2 soketine sahiptir, böylece 10 Gbit/s'ye varan veri aktarım hızına erişebilirsiniz. Bu, oyun deneyimini daha hızlı ve daha eğlenceli hale getiren mükemmel bir işletim sistemi sürücüsü olarak kullanılabilir. Z97-PRO GAMER, verilere daha da hızlı erişim sağlamak, uygulamaları otomatik olarak yenilemek ve uyku modundan saniyeler içinde çıkmayı sağlamak için Intel® Rapid Storage Teknolojisini de destekler

Gerçek dünyada da koruma sağlamak için Gamer's Guardian...


Siz oyunda kendi arkanızı kollarken Z97-PRO GAMER gerçek hayatta her yönden koruma sağlar. Harika bir anakart tasarımı ayrıntılarda saklıdır. Bu yüzden ASUS mühendisleri Z97-PRO GAMER'ı birçok zekice koruma özelliği ile donattı. Özellikler kendi başlarına oldukça zorlu, birlikte ise durdurulamazlar.

DIGI VRM

İşlemciye her zaman kesintisiz ve temiz güç iletimi sağlayan Z97-PRO GAMER DIGI VRM voltaj düzenleyici modül (VRM), endüstrinin en iyilerinden biri.

DRAM aşırı gerilim koruması

Z97-PRO GAMER'ın DRAM ve bağlantı portları, aşırı gerilim ve kısa devre hasarlarına karşı sıfırlanabilir dahili sigortalar tarafından korunur, böylece anakartınızın ömrü uzar.

10k siyah metalik kapasitörler

Olağanüstü yüksek kalitede Japon yapımı (Nichicon GT serisi) katı kapasitörler, standart muadillerine kıyasla sıcaklığa %20 daha fazla dayanıklılar ve beş kat (5X) daha uzun kullanım ömrüne sahipler.

Paslanmaz çelik arka giriş-çıkışlar

Z97-PRO GAMER'ın krom kaplama, korozyona dirençli paslanmaz çelikten yapılma giriş-çıkış paneli son derece güçlüdür ve sıradan panellere kıyasla üç kat (3X) daha uzun süre dayanır.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

ESD Koruma


ASUS ESD Korumalara sahip olan Z97-PRO GAMER, ani elektrostatik boşalmalara (ESD) karşı etkin biçimde korunur. Bu sayede bileşenler daha uzun süre dayanır ve endüstri standartlarına göre iki kat daha dirençli koruma elde edersiniz! ESD Korumalar şunları içerir.

Klavye ve fare konnektörleri:

Devre üstünde ekstra ESD TVS diyotları.

VGA konnektörü:

D-Sub işlevini korumak amacıyla devre üstünde ekstra ESD TVS diyotları.

USB 3/2.0 konnektörleri:

Yüzeye montaj ve çift taraflı paketler için devre üzerinde geçici gerilim sönümleyici diyotlar (TVS) ve kapasitör koruması.

LAN portu:

LAN devresi üzerinde yıldırım çarpmaları gibi olağanüstü durumlara karşı korunma oranını arttıran ani gerilim karşıtı bir LAN konnektörü tarafından desteklenen ESD TVS diyot koruması.

Ses konnektörleri:

Hem ön hem de arka ses çıkışı devreleri için kapasitör koruması.

Destansı oyun deneyimi için destansı grafik desteği:


Z97-PRO GAMER destansı bir anakart, bu yüzden en olağanüstü grafik desteğine sahip olması normal. Yeni nesil yerel 4K/UHD (ultra yüksek tanım) çözünürlüğünden birden fazla ekran kartına (çoklu-GPU) kadar destek sunan Z97-PRO GAMER, tam bir görsellik ustası. Bu yüzden hayrete düşmeye hazır olun.
ASUS Z97-PRO GAMER Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

4K/UHD desteği :


HDMI veya DisplayPort aracılığıyla 4096 x 2160'a varan 4K/UHD çözünürlüğü yerel olarak desteklenir —1080p (1920 x 1080) çözünürlükten dört kat daha fazla piksel ile olağanüstü net, ayrıntılı ve gerçekçi görüntüler sunulur.

PCI Express 3.0 desteği :

En hızlı ekran kartları en hızlı arayüzlere ihtiyaç duyar ve Z97-PRO GAMER en yeni ve en hızlı PCI Express 3.0 genişletme yuvası ile donatıldı (üstelik bunun yanında üç adet PCI Express 2.0 ve üç adet PCI yuvası daha bulunuyor).

Quad-GPU SLI / CrossFireX desteği :

Z97 platformu, asla takılma yapmayan görseller için optimize edilmiş PCI Express yerleşimi ile çoklu GPU kurulumlarının sunduğu tüm güçten yararlanmanızı sağlıyor.

GPU Boost :

ASUS'a özgü GPU Boost teknolojisi, güvenli ve kolay biçimde üstün grafik performansı elde etmeniz için kullanıcı dostu arayüzü aracılığıyla Z97-PRO GAMER'ın entegre grafik işlemcisini (iGPU) hızlandırmanızı sağlıyor. iGPU seviye atlama, üstelik ücretsiz.

AI Suite 3 daima performans optimizasyonu yapılmış halde :


AI Suite 3, basit ve sezgisel arayüzü aracılığıyla en iyi performans-kararlılık-verimlilik dengesi için Z97-PRO GAMER temelli sisteminize hemen her açıdan ince ayar yapabilmenizi sağlayan ASUS'a özgü pano stili bir kontrol panelidir.

Dual Intelligent Processors 5 ile Digi VRM :

AI Suite 3'ün ana bölümü olan kullanımı kolay ayarlama aracı, ASUS TPU (Turbo V İşlem Birimi), EPU (Enerji İşleme Birimi), Digi voltaj düzenleyici modül (VRM), Fan Xpert 3 ve Turbo App teknolojilerini dinamik olarak ayarlayarak performansı geliştirir ve verimliliği arttırır. Tüm bunları mükemmel bir hassasiyetle ve sadece tek bir tıklama ile gerçekleştirir.

Fan Xpert 3 :

Fan Xpert 3, 4-pinli/3-pinli işlemci ve kasa fanı kontrollerini tek bir yerde toplar. Fanların özelliklerini tarayarak her biri için termal sensörler tarafından algılanan alan sıcaklılarına dayanan özel ayarlar sağlar. Böylece tüm fanların en üstün soğutma performansı ve düşük gürültü dengesi sağlanmış olur. Üstelik düşük yük durumunda ekstra sessiz ve enerji tasarruflu çalışma performansı sağlamak için işlemci fanı hızını varsayılan minimum değerin altına indirebilir.

USB 3.0 Boost :

ASUS'a özgü bu harika teknoloji, USB 3.0'ın zaten yüksek olan hızını daha da arttırarak standart USB 3.0'dan 1,33 kat (1,33X) daha yüksek aktarım hızına ulaşmanızı sağlar.

Sistem Bilgileri :

Bilgisayarınızın teknik bilgilerine çabucak göz atmanız gerekiyorsa Sistem Bilgileri ekranı ihtiyacınız olanları size anında gösterir.

EZ Update :

EZ Update ile anakartınız daima güncel kalacak. En yeni sürücüleri kontrol etmek için tıklamanız yeterli.

En yeni Intel işlemciler için Intel Z97 Express yonga seti


Z97-PRO GAMER'ın Intel Z97 Express Yonga Seti, soket LGA1150 4., yeni 4. ve 5. nesil Intel Core i7/i5/i3/Pentium/Celeron işlemcileri destekleyen tekli yonga seti tasarımına sahiptir. Noktadan noktaya seri bağlantılar kullanarak bant genişliği ve kararlılığı arttıran gelişmiş performans sunar. Ek olarak, Z97 daha hızlı veri alma için maksimum altı USB 3.0 portu, altı SATA 6Gbit/s portu ve 10Gbit/s M.2 desteği sunar. Intel Z97 Express yonga seti ayrıca iGPU işlevlerini de destekler, yani en yeni Intel entegre ekran kartı performansına sahip olursunuz.

Intel Smart Connect Teknolojisi :

Z97-PRO GAMER, günlük bilgisayar işlemlerinizi hızlandıran Smart Connect Teknolojisine sahiptir. Bilgisayarınız bekleme konumundayken bile sık kullandığınız internet bağlantılı uygulamalardan gelen güncellemeleri alabilirsiniz, böylece bilgisayar deneyiminiz daha da akıcı ve verimli bir hal alır.

Intel® Rapid Start Teknolojisi :

Dahili olarak bulunan Intel Rapid Start Teknolojisi ile Z97-PRO GAMER bekleme konumundan saniyeler içinde çıkar. Hızlı, verimli ve olağanüstü derecede enerji tasarruflu — üstelik hepsi aynı anda...

Intel® Smart Response Teknolojisi ile HDD kapasitesinde SSD hızı


Sık erişilen veriler için önbellek olarak yüklenmiş hızlı SSD (min18.6GB boş kapasite gereklidir) kullanır. Azaltılmış yükleme ve bekleme süresi ile sabit diskin gereksiz yere dönmesini ortadan kaldırarak güç tüketimini azaltma başlıca avantajları arasında sayılabilir. Sabit disk kapasitesi ile SSD performansını bir araya getiren bu teknoloji, yalnızca sabit disk içeren bir sisteme kıyasla 6 kat daha hızlı çalışır.
 • Marka
  Asus
 • İşlemci
  Intel Core i3 Intel Core i5 Intel Core i7 Intel Pentium Intel Celeron
 • Soket Yapısı
  LGA1150
 • İşlemci Tipi
  Intel
 • Uyumlu Kasa Tipi
  ATX Uyumlu Kasa
 • Uyumlu Ram Tipi
  4xDDR3
 • Chipset Modeli
  Intel Z97
 • Garanti Süresi
  3 Yıl
 • Paket İçeriği
  CD Garanti Belgesi Kullanma Klavuzu
 • Dahili Ekran Kartı
  Var
* Fiyatların Geçerlilik Süresi Stoklarla Sınırlı Olup Maliyet Fiyatlarıyla Değişkendir.
* İçerik, fotoğraflar ve fiyatlar haber vermeksizin değiştirilebilir.
Taksit
1
2
3
4
5
6
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
929,03
929,03
464,52
929,03
309,68
929,03
232,26
929,03
185,81
929,03
154,84
929,03
Akbank, CitiBank ve OdeaBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
929,03
929,03
469,21
938,42
312,81
938,42
234,61
938,42
187,68
938,42
156,40
938,42
Yapı Kredi, Albaraka, AnadoluBank, TEB kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
929,03
929,03
464,52
929,03
309,68
929,03
-
-
-
-
-
-
HalkBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Taksit 100 TL ve üzeri işlemlerde geçerlidir.
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
929,03
929,03
464,52
929,03
309,68
929,03
232,26
929,03
-
-
-
-
Garanti Bankası, DenizBank, Teb, ŞekerBank ve INGBank kredi kartlarınızla bu taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
Yorum Yap, Sesini Duyur
Yorum Yorum Yorum Yorum Yorum
09.08.2015
Sadettin Aydınlı
Kalite
Ürünü 1 aydan fazladır kullanıyorum. Stabilitesi gerçekten muazzam. Bu seviyede bundan iyisi yok. İşlemcimi OC ederek kullanıyorum ve anakartta stabilitesini bozacak en ufak bir problem dahi olmadı. Ses kartının mükemmelliği özellikle oyunlarda kendini fazlası ile belli ediyor. Gerçekten oyuncu anakartı arıyorsanız tam size göre diyebilirim.
Yoruma katılıyor musunuz?
Yorum Yorum Yorum Yorum Yorum
13.02.2015
faruk çalışır
Mükemmel Ötesi
Bu ana kartı en uygun burada buldum ve aldım beraberinde HyperX 3k 240 Gb SSD + İntel Core i7 4790k + Asus R9 270 Ekran kartı + Corsair 8x2 Kit ram Cl9+Corsair 650 W Atx kasa Aldım Umarım güzel bir şey çıkacak Bu hafta içi toplamış olurum +ve- leri paylaşırım. Hızlı Gönderi için teşekkürler.
Yoruma katılıyor musunuz?
Lütfen Bekleyiniz...
Anlaşmalı Tüm Bankaların Kartlarına 12 Taksit İmkanı.